Warszawa: Krucjata Młodych przeciwko bluźnierstwu Behemotha

Młodzi katolicy nie tylko zbierają podpisy w internecie przeciwko trasie koncertowej bluźnierczego zespołu Adama "Nergala" Darskiego. W piątek 10 października wzięli udział w proteście pod studenckim klubem Stodoła w Warszawie, gdzie odbył się występ satanistycznej grupy.

Krucjata Młodych dołączyła do zgromadzenia publicznego zorganizowanego przez Krucjatę Różańcową za Ojczyznę. Wspólnymi siłami odmówiono Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a także Różaniec.

Grupa młodych przyniosła ze sobą czerwony sztandar ze złotym lwem oraz banner z wizerunkiem Matki Bożej i napisem: "Publiczny różaniec - zadośćuczynienie Panu Bogu i Matce Najświętszej za grzech bluźnierstwa".

Fani zespołu Behemoth na różne sposoby próbowali prowokować zgromadzonych katolików. Obecność policji skutecznie odstraszała wielbicieli muzyki satanistycznej od ostrzejszych wypowiedzi i czynów.

Akcja Krucjaty Młodych przyniosła konkretne owoce. W Poznaniu odwołano koncert Behemotha i tym samym nie doszło w tym mieście do publicznego bluźnierstwa.

Galeria