Rzym: Krucjata Młodych na Marszu dla Życia

10 maja 2015 r. odbył się wielki, liczący 40 000 ludzi Marsz dla Życia w Rzymie. Wśród licznie zgromadzonych rodzin, księży, duchownych i świeckich nie zabrakło przedstawicieli Krucjaty Młodych.

Marsz miał charakter międzynarodowy. Na trasie widać było flagi wielu państw, m.in. Rumunii, Irlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Litwy, Szwajcarii, Malty, Chorwacji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Kanady i innych.

Najbardziej jednak wybijały się z tłumu potężne, czerwone sztandary ze złotym lwem, należące do Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP).

W uwagach końcowych, rzecznik piątego marszu w Rzymie, Virginia Coda Nunziante powiedziała: "Tak jak św. Joanna d’Arc jesteśmy wezwani, aby walczyć, a Bóg da zwycięstwo". Następnie dodała: "Nasz kategoryczny sprzeciw wobec jakiegokolwiek kompromisu nie dotyczy tylko aborcji, ale rozciąga się na wszelkie formy pogwałcenia prawa moralnego, ponieważ to prawo moralne - naturalne i boskie - nie zna wyjątków, jest absolutne, jest wyryte w sumieniu każdego człowieka. Każdy z nas wie, jak wiele aberracji nam dziś zagraża, zaczynając od szaleństwa gender, które w pewnym sensie jest poważniejsze niż aborcja, ponieważ abrocja dąży do zniszczenia życia fizycznego, natomiast gender deprawuje życie duchowe naszych dzieci, niszcząc ich niewinność i kształcąc je w kierunku deprawacji (...). Rodzice tych niewinnych istot, nie ustępujcie, nie bądźcie współwinni tej zbrodni, walczcie razem z nami, aby wymazać ją z historii!".

Na koniec marszu na scenę organizatorów został zaproszony przedstawiciel Krucjaty Młodych, Dominik Komenda.

mal
marciaperlavita.it

Galeria