Warszawa: podpisy do papieża na manifestacji przeciwko deprawacji

Tysiące osób uczestniczyły w Warszawie w niedzielnej ogólnopolskiej manifestacji zorganizowanej przez 26 organizacji prorodzinnych. Demonstrantów połączył sprzeciw wobec systemowej demoralizacji, jakiej chce poddać uczniów resort edukacji. Wśród zgromadzonych zbieraliśmy podpisy pod apelem do papieża Franciszka w sprawie przyszłości rodziny.

Po Mszy świętej odprawionej w kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu uczestnicy przeszli na położony nieopodal Rynek Mariensztacki i przylegające ulice. Co najmniej dziesięć tysięcy demonstrujących wysłuchało wystąpień obrońców rodziny z Polski i krajów zachodnich. Goście z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec przestrzegali nas, byśmy nie dopuścili do sytuacji, jaka stała się ich udziałem.

Pod kościołem św. Anny i na Rynku Mariensztackim zebraliśmy w sumie 1320 podpisów pod Synowską Prośbą do papieża Franciszka w sprawie przyszłości rodziny.

Akcja związana jest z tym, że na październikowym Synodzie może dojść do próby zmiany nauczania Kościoła na temat homoseksualizmu oraz udzielania Komunii św. dla cudzołożników. Chcemy, aby Ojciec Święty zajął jasne i zdecydowane stanowisko w obronie dotychczasowej nauki moralnej Kościoła w tych sprawach.

Galeria