W Warszawie i Białymstoku apelują do Papieża

Krucjata Młodych miała ostatnio pracowity weekend. W sobotę widać ją było na ulicach Warszawy. W niedzielę zaś młodzi katolicy wyszli na ulice Białegostoku.

Zajęliśmy się głównie zbieraniem podpisów pod Synowską Prośbą do Ojca Świętego w sprawie przyszłości rodziny.

www.RatujmyRodzine.pl

Inicjatywa ta jest związana z wydarzeniami na pierwszej sesji synodu w październiku 2014 roku. Tam prawie 2/3 zgromadzonych kardynałów i biskupów chciało zmiany nauczania Pana Jezusa na temat homoseksualizmu oraz dążyło do przyjęcia praktyki udzielania Komunii św. rozwodnikom będących w kolejnych związkach. W ten sposób Kościół oficjalnie otworzyłby się na grzech sodomski oraz grzech cudzołóstwa.

Setki tysięcy katolików na zgadza się na to i z synowskim oddaniem apelują do Ojca Świętego o obronę tradycyjnej moralności katolickiej na najbliższej sesji synodu w październiku 2015 r.

Tymczasem Krucjata Młodych zbierała podpisy pod tą inicjatywą przez ostatnie dwa dni (12-13 września) w takim miejscach jak:

* Warszawa - wzdłuż Marszu Chrystusa Króla i na zakończenie manifestacji "Polacy przeciwko imigrantom"

* Białystok - pod kaplicą Duszpasterstwa Tradycji Katolickiej na Starosielcach oraz pod katedrą w centrum miasta

W ciągu 2 dni zebraliśmy ok. 600 podpisów. W tym momencie na stronie www.RatujmyRodzine.pl jest już ponad 614 000 podpisów!

Wieczorem w Białymstoku odbyło się spotkanie z red. Łukaszem Karpielem z portalu PCh24.pl na temat Synodu o rodzinie. Wyświetlono dwa filmy wyprodukowane przez Instytut im. ks. Piotra Skargi: "Październikowa rewolucja - co się stało na synodzie?" oraz "Kryzys - dokąd zaprowadzi nas synod?".

Projekcje zgromadziły ok. 100 osób.

Galeria