Miernota gliwickich Herodów po burzy w internecie

28 stycznia br. w pod jednym ze szpitali w Gliwicach odbył się Różaniec publiczny jako zadośćuczynienie za grzech aborcji popełniany w murach tej placówki medycznej (11 zamordowanych dzieci w latach 2008-2015). Jeszcze przed samym wydarzeniem w internecie doszło do ostrej polaryzacji poglądów.

Oczywiście nienawistnych komentarzy wobec organizatorów Różańca było zdecydowanie więcej niż głosów poparcia. Podam tylko te łagodniejsze: "Katolscy terroryści, "debilne pro-life", "walnięte zgromadzenie", "to gorsze niż wojna", "spalmy te mochery na stosie!!!". Zwolennicy mordowania niewiniątek posuwali się również do bluźnierstw przeciwko dziewictwu Matki Bożej.

Zielony homofil i apostata, czyli "ruch oporu" przeciwko Różańcowi

Na facebooku powstała nawet grupa protestacyjna wobec Różańca, która miała zmobilizować ludzi do kontrmanifestacji. Pikieta na rzecz szpitala wolnego od nacisków religijnych została założona przez Macieja Psycha (sic! tak ma podobno w dowodzie po siedmiu latach starań) Smykowskiego, byłego aktywistę Kampanii Przeciw Homofobii i przewodniczącego katowickiego koła Zielonych. Jego antykatolickie zapatrywania najlepiej oddaje blog, na którym zamieścił instrukcję, jak wystąpić z Kościoła katolickiego. Pomimo burzy na lokalnych portalach, akcja mobilizacyjna spaliła na panewce: do stania pod szpitalem z transparentami przyszło ledwie osiem osób. Hasła dobrze oddawały poziom uczestników tej smutnej pikiety: "Dyktatura różańca to piekło kobiet i rodzin", "Rozum i etyka zamiast fanatyzmu religijnego".

"Myślałam, że średniowiecze już dawno za nami"

To jeden z komentarzy na Różaniec publiczny zorganizowany przez lokalną komórkę Fundacji Pro i Krucjatę Młodych, który zgromadził w Gliwicach ponad 50 osób. Tak, to właśnie w średniowieczu budowano szpitale, w których leczono, a nie zabijano pacjentów. Dzisiejsze prawo przypomina to z czasów pogańskich, kiedy niepełnosprawnych zrzucano w przepaść. Tak było w starożytnej Sparcie. Czy zwolennicy mordowania nienarodzonych chcieliby powrócić do tych ciemnych wieków?

Następny Różaniec publiczny w Gliwicach odbędzie się już 11 lutego (sobota) o godz. 17:00 przy ul.Rynek 23, przed figurą Matki Bożej Niepokalanie Poczętej, ściana Ratusza po przeciwnej stronie co fontanna Neptuna.

Zapraszamy i do zobaczenia!

Galeria